Skolas bibliotēkā BIKIBUKI!

Pirms pieciem gadiem aizsākās izdevniecības “Liels un mazs” Bikibuka sērija, tās ideja bija izdot 100 bilžu grāmatiņas ar 100 latviešu dzejoļiem bērniem. Mūsdienu mākslinieki zīmē visu paaudžu iemīļotos dzejoļus.

Kas ir BIKIBUKS?

BIKIBUKS ir 100 grāmatiņu sērija, kurā katrā grāmatiņā ir viens latviešu dzejolis un katru no tiem ir ilustrējis cits mūsdienu latviešu mākslinieks.

Nedaudz par Bikibuku fenomena vēsturi. 2012. gadā izdevniecības Liels un mazs vadītāja Inese Zandere kopā ar dizaineriem Rūtu un Arti Briežiem izdomāja radīt viena dzejoļa grāmatu sēriju, kurā mūsdienu mākslinieki zīmētu visu paaudžu iemīļotos dzejoļus – no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam. Katram dzejolim izlasē Bikibuks atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – jaunāko klašu skolēniem ērts formāts un īpašais sērijas logo – marciņa. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu Biki – buki.

Ja vēlies iepazīties ar Bikibuku sēriju, atnāc uz skolas bibliotēku!