EU Code Week 2018

No 2018. gada 6. līdz 21. oktobrim Eiropas Savienībā norisināsies EU Code Week pasākums. ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.

Iemācoties programmēt, mēs spējam labāk izprast strauji mainīgo pasauli ap mums, uzlabot savu izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas, un attīstīt prasmes un spējas, lai izpētītu jaunas idejas un radītu inovācijas.

EU Code Week atbalsta Eiropas Komisija. Tā ir daļa no digitālā vienotā tirgus stratēģijas. EK Digitālās izglītības rīcības plāns paredz, ka līdz 2020. gadam šajā pasākumā būtu jāpiedalās 50% no visām Eiropas Savienības mācību iestādēm.

Šogad EU Code Week pirmo reizi piedalīsies arī mūsu skola. Pasākuma ietvaros, 15. oktobrī, pl. 08.30 notiks nodarbība "Simbolu virknes", kurā piedalīsies 11. klases skolēni. Nodarbības dalībnieki iepazīsies ar simbolu virknes jēdzienu Python programmēšanas valodā, veiks praktiskas darbības ar simbolu virknēm (mainīgo definēšana, simbolu virkņu izvadīšana un ekrāna).