No 3. novembra līdz 3. decembrim norisinājās Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020. Hakatonu organizēja Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija un Valsts izglītības satura centrs.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus par brīvajiem un atvērtajiem datiem, to nozīmi un lietošanas iespējām, radot tīmekļa lapas vai mobilās lietotnes. Skolēnu uzdevums bija brīvo un atvērto datu “ārpus rāmja” praktiska izmantošana, radot sabiedrībai noderīgu produktu vai pakalpojumu un izmantojot tehnoloģijas. Hakatonā varēja piedalīties ikviens Latvijas vispārizglītojošo, profesionālo izglītības iestāžu, interešu izglītības iestādes audzēknis.

Mūsu skolu hakatonā pārstāvēja Kristaps Briks-Dravnieks no 12. klases un programmēšanas pamatu skolotājs Dainis Šantars. Mums bija jāizstrādā prototips tīmekļa lapai vai mobilajai lietotnei, izmantojot UR un atvērto datu kopas.

Katrai komandai tika piesaistīts mentors. Kristapa mentors bija Mārtiņš Valainis no HERE Technologies. Mums bija iespēja sazināties ar mentoru un konsultēties par produkta izstrādi, tehniskām lietām.

No ≈30 komandām, kuras bija pieteiktas, 15 iesniedza savus risinājumus. Tai skaitā arī Kristaps. Kristapa risinākums ir aplikācijas prototips. Aplikācija izmanto papildināto realitāti (AR), lai mūsu apkārtni paildinātu ar digitālo slāni, kuru redz telefona kamerā. Tas ir viedpalīgs, lai veiksmīgāk orientētos nepazīstamās vietās, kā arī iegūt transporta un citu svarīgu informāciju, tai skaitā atlaižu kuponus no uzņēmējiem, kas platformu izmantotu, lai reklamēt savus pakalpojumus un produktus.

Dalība hakatonā deva iespēju konsultēties ar zinošiem speciālistiem, iegūt pieeju daudzām datubāzēm, iemācīties ko jaunu un attīstīt prasmi pārliecināt citus par savu ideju.

Izvērtējot paveikto, ir skaidrs, ka mūsu skolas skolēni var piedalīties šādā pasākumā arī turpmāk. Ir uzkrāta pieredze, kas ļaus nākotnē cīnīties par godalgotajām vietām ar pievilcīgu balvu fondu. Paldies visiem, kas palīdzēja un ziedoja savu laiku!

Par hakatonu var palasīt LATA vietnē, kā arī noskatīties atklāšanas pasākumu un apbalvošanas ceremoniju. Otrajā ir redzams arī Kristapa prototips (Mapify).

zala josta 2020Ir sācies "Zaļā josta" rīkotais makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!".
Aicinām klases piedalīties konkursā un līdz 15.martam nodot otrreizējai pārstrādei biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, glancētos žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kartona izstrādājumus (kartonam jābūt salocītam).

Klase, kura būs nodevusi visvairāk makulatūras, saņems balvu no skolas: apmaksātu transportu pavasara ekskursijai 300 eur apmērā.

Makulatūru var nodot otrdienās no plkst. 8.00 - 8.30, kā arī abos garajos starpbrīžos pie skolas sētnieka.

Lai izdodas!

Skolotāju diena 2020 aizvadīta cepumiņu tematikā. Piektdien, 2. oktobrī, kad Ozolnieku vidusskolā tika atzīmēta skolotāju diena, par īpašu noskaņu skolā bija parūpējusies skolēnu domes komanda.

Skolēnu domes pārstāvji agri no rīta pulcējās, lai skolā sagaidītu skolotājus – tematiskos cepumiņus. Skolotāji šajā rīta stundā tika cienāti ar kafijas krūzi un pašu ceptiem cepumiņiem, kas bija īpaši pielāgoti mācību priekšmetiem, kurus tie pasniedz.

Pēc sveiciena saņemšanas, skolotājiem bija iespēja svinīgi nofotografēties skolas priekšā un uzrakstīt novēlējumu citam kolēģim - cepumiņam. Visas dienas garumā skolotāji tika uzmundrināti ar dažādiem pacilājošiem un cepumīgiem saukļiem, kas bija izvietoti pa visu skolu.

Skolotāju diena 2020!
Skolotāju diena 2020!

Piektdien, 25.septembrī visā pasaulē norisinājās gājieni, piketi un citi pasākumi Globālā klimata streika ietvaros, kopumā 3317 vietās.

Kustība “Fridays For Future Latvia” rīkoja pāsākumu Rīgā, Rātslaukumā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību klimata problēmām. Saistībā ar jaunievēlēto Rīgas domes sastāvu, pasākumā tika izcelti Rīgas izaicinājumi klimata jomā un minētas “zaļās” prioritātes, kam jāpievērš uzmanība tuvākajā laikā.

Pasākumā piedalījās Ozolnieku vidusskolas Ekopadomes aktīvistes- Laura Kristiāna Jureviča no 12.klases un 11.klases skolnieces Evija Jureviča, Ieva Kļaviņa un Endija Elizabete Ernstsone.

Globālais klimata streiks Rīgā
Globālais klimata streiks Rīgā
Globālais klimata streiks Rīgā

15. un 25. septembrī 6. klašu skolēni kopā ar savām klases audzinātājām devās uz Latvijas valsts mežu organizētajām meža ekspedīcijām.

Ekspedīciju ietvaros skolēniem bija iespēja izzināt meža ciklu un iepazīties ar dažādām profesijām, kuru pārstāvji ikdienā strādā šajā nozarē.

Paldies skolotājai Intai Vaškevicai un 6.klašu audzinātājām par iniciatīvu doties izzināt mežu kopā ar skolēniem!

6. klases iepazīst Zemgales me...
6. klases iepazīst Zemgales me...
6. klases iepazīst Zemgales me...
6. klases iepazīst Zemgales me...
6. klases iepazīst Zemgales me...

Latvijas Republikas Labklājības ministrija un organizatora pārstāvis SIA „Nords Portret Novelli” aicināja vidusskolēnus piedalīties radošo darbu konkursā un izveidot stāstu par vienu dienu kāda īpašā cilvēka dzīvē, parādot šī cilvēka ikdienu un talantus, saskatot pozitīvo-par ko viņš priecājas, kādas ir viņa aizraušanās un brīvā laika nodarbes, kādi ir viņa sapņi un mērķi. Cilvēkam, par kuru veido stāstu, jāpārstāv kāda no šīm grupām- cilvēks ar garīgā rakstura traucējumiem , bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte vai ārpusģimenes aprūpē esošs bērns.

10.klases skolniece Evija Jureviča uzdrošinājās iejusties jaunā žurnālista lomā un uzrakstīja stāstu, kura galvenā varone ir Ozolnieku vidusskolas 4. klases skolniece Monta Vasara- Beķere. Montai ir reta slimība un viņa jau no divu gadu vecuma ir Vācijas bērnu ortopēdiskās slimnīcas ārstu aprūpē. Evijas stāstā Montas galvenās īpašības ir labsirdība un labestība, neatlaidība un cerība, ka viņa kādreiz varēs patstāvīgi staigāt , neizmantojot palīgierīces. Monta spēj priecāties par mazām uzvarām un sasniegumiem, prot novērtēt pašu dārgāko, kas viņai ir- ģimeni.

Paldies Evijai par uzdrīkstēšanos veidot stāstu un Montai par atklātību un sirsnību!