Mācību ekskursija Getliņos

3. aprīlī SIA Getliņi Eko norisinājās Putnu dienu pasākums kopā ar putnu vērotāju, biologu un dabas fotogrāfu Uģi Piterānu.

No mūsu skolas, "Mammadaba" meistarklases ietvaros, pasākumā piedalījās 3.c klase ar klases audzinātāju Leldi Lulli. Modernais un videi draudzīgais atkritumu poligons ”Getliņi” ir vieta, kur ne tikai tiek savākti un pārstrādāti atkritumi, bet tur ir arī iespēja vērot vairākas putnu sugas, tostarp retas un pat ļoti retas sugas. Skolēni aizrautīgi klausījās putnu vērotāja Uģa stāstītajā, kādas putnu sugas sastopamas "Getliņos", zināšanas tika iegūtas arī pētot putnu grāmatu, kurā varēja iegūt vairāk informācijas par katra novērotā putna iezīmēm. Mācību ekskursijas laikā izdevās novērot - sudrabkaijas, kraukļus, kovārņus un pat stārķus. Skolēni ļoti novērtēja iespēju vērot putnus ar binokļu un teleskopa palīdzību, kas radīja sajūta, ka novērotais putns ir "rokas stiepiena" attālumā.

Mācību ekskursija Getliņos
Mācību ekskursija Getliņos
Mācību ekskursija Getliņos
Mācību ekskursija Getliņos
Mācību ekskursija Getliņos
Mācību ekskursija Getliņos

 

Pēc putnu vērošanas pasākuma un "Getliņu" atkritumu poligona apskates, skolēniem tika sarūpēta garda piparmētru tēja un tika iepazīstināti ar poligona vēsturi un darbību šodien, šķirošanas rūpnīcas darbību un nozīmi, tika gūts priekšstats par gāzes iegūšanu, elektrības un siltuma ražošanu. 3.c klases skolēni izpelnījās lielu atzinību no "Getliņi" pārstāves puses par ieinteresēto un pacietīgo klausīšanos, par saturīgo un interesanto jautājumu uzdošanu. Pēc izglītojošās prezentācijas un uzskates materiālu apskates, skolēni devās uz moderni aprīkotām siltumnīcām, kurās varēja apskatīt, kā tiek audzēti garšīgie "Getliņu" tomāti un gurķi, kurus varēja mācību ekskursijas noslēgumā iegādāties turpat veikalā par ļoti draudzīgām cenām.

Kā atzina skolēni, šī bija viena no interesantākajām ekskursijām. Atmiņā spilgti paliks vairāku simtu, pat tūkstošu virs galvas lidojošo putnu skats, atkritumu poligona milzīgais apjoms un izdarītie secinājumi par cilvēka attieksmi pret dabu. Arī skolēnu vēderi tika aplaimoti ar gardajiem "Getliņu" tomātiem un gurķiem, kas ļāva sajust ilgi gaidītās vasaras smaržu un garšu. Skolēni iegūtās zināšanas sasaistīja ar vizuālās mākslas un latviešu valodas mācību stundām, zīmējot redzētos putnus un rakstot savas pārdomas par mācību ekskursijā piedzīvoto.