100 ozoli Latvijas simtgadei

23.aprīlī Ozolnieku vidusskolas 4.b klases skolēni, audzinātāja un  vecāku pārstāvji devas uz Klīves meža iecirkni, uz Paužu dambi,  kur mežziņa Gunāra Blūma vadībā iestādīja 100 ozoliņus.

Kā radās doma, ka jāiestāda tieši 100 ozoli?

100 ozoli Latvijas simtgadei
100 ozoli Latvijas simtgadei
100 ozoli Latvijas simtgadei
100 ozoli Latvijas simtgadei
100 ozoli Latvijas simtgadei
100 ozoli Latvijas simtgadei

 

Iecavnieka Ivara Šmita ģimene 2018. gada janvārī aicināja pašvaldības, godinot Latvijas simtgadi, aprīli pasludināt par ozolu stādīšanas mēnesi ar devīzi -100 ozoli Latvijas simtgadei, dzīvībai , spēkam un mūžībai. Lai īstenotu  ideju un atbalstītu brīnišķīgo akciju, uzrunājām  Jāni Zitānu - LVM meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju un Ozolnieku vidusskolas Mammadaba vēstniecības skolas „krusttēvu”. Jānis kā vienmēr atbalstīja mūsu ideju un palīdzēja sarūpēt 100 ozoliņu stādus. Tika piemeklēta arī īpaša vieta, jo ozoliem nepieciešams plašums.Tādēļ vislielākais paldies  šīs idejas īstenošanā pienākas Jānim!

Mežzinis Gunārs Blūms stāsta: ”Lai simtozolu stādījums labi augtu, nepieciešams laukums vismaz 0,16 ha platībā. Ozoliņi jāiestāda tikpat dziļi, cik tie auguši iepriekš, jo pretējā gadījumā tie var slikti ieaugties, vai vispār aiziet bojā.Pie saknēm stumbram jāuzliek siets, lai mazos kociņus neapgrauž meža dzīvnieki”.

Stādīt kociņus mežziņa Gunāra Blūma vadībā bija īpašs prieks, jo mežzinis dalījās savā pieredzē ar bērniem meža izglītībā, veidojot izpratni un rosinot izzināt procesus mežā.

Skolēni, kas paši stādījuši kociņus, kas zina, ka nepieciešami vairāki gadsimti, lai mazie ozoliņi izaugtu par dižiem ozoliem, saudzīgi izturēsies arī pret vidi un dabu, mudinās arī citus rūpēties par mežu.

Pēc labi padarīta darba skolēniem un vecākiem radās gandarījuma sajūta un apziņa, ka šodien paveiktais darbs būs kā  turpinājums daudzu gadu un pat gadsimtu garumā. Skolēni lepojās ar padarīto un teica, ka  iestādītā ozolu birzs ir labākā dāvana Latvijai dzimšanas dienā!