Putnu vērošanas ekspedīcija Ainažos un Vitrupē

26. aprīlī Ozolnieku vidusskolas 3.a un 3.b klases skolēni devās putnu vērošanas ekspedīcijā uz Vitrupi un Ainažiem. Tā kā esam Mammadaba vēstniecības skola, šo ekskursiju apmaksāja Latvijas valsts meži.

Vitrupē mūs sagaidīja ornitologs Kaspars Funts ar kolēģi Ivaru. Pirmais pārsteigums gan ornitologiem, gan mums bija sārtgalvīša dziesma piejūras mežiņā. Sārtgalvītis vēl samērā nesen Latvijā bija rets ieceļotājs un ligzdotājs. Klausoties putniņa dziesmā, no ornitologiem uzzinājām par sārtgalvīša ziemeļu radinieku zeltgalvīti, kurš ir Latvijas mazākais putniņš (sver aptuveni 7 gramus).

Putnu vērošanas ekspedīcija Ai...
Putnu vērošanas ekspedīcija Ai...
Putnu vērošanas ekspedīcija Ai...
Putnu vērošanas ekspedīcija Ai...
Putnu vērošanas ekspedīcija Ai...

 

Pirmie putni, kurus vērojām jūras krastā ar līdzņemtajiem un ornitologu binokļiem, bija Sāmsalas pīles. Īpaši labi putnus varēja saskatīt optiskajā tālskatī. Ziemeļvidzemes akmeņainajā jūras krastā vērojām lielo gauru, gulbjus, kaijas, cekulzīriņus, jūras kraukļus, ķīrus un gaigalas.

Ar nelielu pārbraucienu ekspedīcija turpinājās randu pļavās Ainažos. Randu pļavās dzirdējām čunčiņa dziesmu. Visus dzirdētos un redzētos putnus bija iespēja apskatīt arī ornitologu līdzpaņemtajās putnu grāmatās. Pētot putnus un ejot pa applūstošajām jūras pļavām, nonācām pie Ainažu mola. Aiz tā pavērās brīnumains skats – simtiem peldošu gulbju.

Skolēnu pārdomas pēc ekskursijas:

Man patika tas, ka mēs nevis sēdējām telpā un mācījāmies, bet bijām brīvā dabā. (Renārs)

Gids interesanti pastāstīja par jūras ērgli. Kad ērglis planē, tad viņa spārnu platums ir tikpat, cik divi blakusstāvoši bērni ar izplestām rokām. (Elīza)

Es uzzināju, ka ir daudz pīļu sugu. (Emīlija Ksenija)

Priecājos, ka biju paņēmis binokli, tāpēc varēju labāk aplūkot putnus. Interesanti un jautri bija uz mola, kur viļņi sitās pret akmeņiem. Nekad neaizmirsīšu šo jauko dienu. (Kristiāns)

Interesanti bija ne tikai vērot putnus, bet arī pastaigāties gar jūru. (Krišjānis)

Aizgājām līdz Latvijas – Igaunijas robežai, un ar vienu kāju pabijām Igaunijā. (Luīze)

Tas bija viens liels piedzīvojums! (Evelīna)

3.a un 3.b klases audzinātājas Sigita Baimanova un Solveiga Skrebele.