Sanāksme Grenlandē

Šī gada septembrī norisinājās Nordplus projekta trešā sanāksme Grenlandē uz kuru devās 8 Ozolnieku vidusskolas skolēni – Kristaps Briks Dravnieks (8.a), Nikola Virbale (8.a), Laura Kristiāna Jureviča (8.a), Rūta Balode (8.a), Kristiāna Zaremba (9.b), Lilija Pinne (9.b), Helēna Paula Jubalte (9.b) un Anete Sīle (9.b), skolotāja – Laura Plota un skolas direktore – Klāra Stepanova.

Sanāksme Grenlandē
Sanāksme Grenlandē
Sanāksme Grenlandē
Sanāksme Grenlandē
Sanāksme Grenlandē
Sanāksme Grenlandē

Lai projekta dalībnieki nokļūtu Grenlandes pilsētā Sisimiutā un atgrieztos Latvijā, ceļā tika pavadītas četras dienas un kopumā veikti seši pārlidojumi, līdz ar to, šis projekta brauciens ilga divpadsmit dienas (no 15. – 27. septembrim).

Šoreiz skolēnu uzdevums bija izpētīt dabas aizsardzības tēmas. Skolēni uzsāka darbu jau sestdienā, noskatoties dokumentālo filmu par globālo sasilšanu un izmaiņām dabā “Inconvenient Truth”. Bet turpmākās dienas strādāja pie tēmas “Ūdens”, salīdzinot dalībvalstu – Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas un Grenlandes, ūdens iegūšanas metodes, attīrīšanas iespējas, ūdens patēriņu un tā kvalitāti. Skolēni strādāja grupās un veidoja paši savas dokumentālās filmas par ūdeni, intervēja vietējos iedzīvotājus, devās izpētīt ūdens iegūšanas punktus un noteku sistēmu darbību pilsētā. Vienā no projekta dienām skolēni paši devās kalnos, lai redzētu kā sniegoto kalnu ieplakās veidojas ezeri, kurus vietējie iedzīvotāji izmanto dzeramā ūdens iegūšanai. Šī bija lieliska iespēja skolēniem pilnveidot gan savas sadarbības prasmes darbojoties grupās, gan angļu valodas prasmes un zināšanas par aktuālām vides problēmām pasaulē, kā arī iepazīt Grenlandes dabu un kultūru. Mūsu skolas skolēni pārliecinājās par to, ka neskatoties uz kopējām interesēm jauniešu vidū, Grenlandes jauniešu dzīves uztvere un ikdienas dzīve krasi atšķiras no mūsu Latvijas skolēnu ikdienas, liekot novērtēt gan Latvijā piedāvātās izglītības iespējas, gan dzīvi kopumā.

Nākamā un arī pēdējā Nordplus projekta sanāksme norisināsies Latvijā, 2017. gada aprīlī Ozolnieku vidusskolā uzņemsim skolēnus un skolotājus no Lietuvas, Zviedrijas un Grenlandes skolām.