27.02.2020. Erasmus+ KA2

we6.jpg

Projekta nr. 2019-1-DE03-KA229-059770_4

No 9. līdz 14. februārim Ozolnieku vidusskolas delegācija bija devusies uz pilsētu Delmenhorstu, lai kopā ar vēl piecu valstu dalībniekiem īstenotu Erasmus + projekta “Mobile Museum abroad” paredzētās aktivitātes.

Projekta “Mobile Museum abroad” mērķis ir izveidot mobilas muzeja ekspozīcijas par dažādām tēmām (pilsētas, mājas un darba vietas tajās; skola; ģimene; ainava; māksla un mūzika), kuras pēc tam ir iespējams izmantot mācību procesa ietvaros.

Projekta sanāksmes laikā Ozolnieku vidusskolas skolniecēm bija iespēja darboties internacionālās grupās, kurās bija skolēni no Polijas, Rumānijas, Itālijas, Portugāles un Vācijas.

Sanāksmes laikā papildus projekta aktivitātēm meitenes veidoja arī projekta dienasgrāmatu, kas sniedz ieskatu ne tikai projekta norisē, bet arī Vācijas ģimeņu ikdienas dzīvē.

PIRMDIENA 10.02.

Pirmajā projekta dienā bija iespējams izbaudīt neplānotu brīvdienu – tika atcelta skola, jo svētdien un naktī uz pirmdienu ārā plosījās vētra. Ņemot vērā, ka šajā dienā skola nebija jāapmeklē, mums bija iespēja vairāk iepazīties ar savu viesģimeni un Vācijas kultūru, tāpat bija interesanti arī pārrunāt dažādas ar skolas dzīvi saistītas lietas ar skolniecēm no Vācijas.

Dienas noslēgumā visi projekta dalībnieki tikās uz kopīgu neformālo pasākumu – boulinga spēlēšanu.

OTRDIENA 11.02.

Otrā projekta diena pagāja Nordwolles muzejā, kas atrodas bijušās vilnas pārstrādes rūpnīcas teritorijā. Dienas pirmajā daļa visiem projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīciju un rūpnīcas vēsturi. Viena no metodēm, kas tika izmantota, lai iepazītos ar muzeja ekspozīciju, bija QR kodi, zem kuriem bija “paslēpti” interesanti aktīvi uzdevumi ar video palīdzību. Savukārt dienas otrajā pusē notika praktiskās nodarbības, kuru ietvaros projekta dalībnieki tika sadalīti vairākās grupās. Pēc sadalīšanās grupās projekta dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādas metodes (intervēšana, artefaktu analīze, apkārtnes izpēte u.t.t), kas var noderēt, veidojot muzeja ekspozīcijas.

Dienas noslēgumā visi projekta dalībnieki tikās Max–Planck ģimnāzijā Delmenhorstā, lai kopīgi pavadītu neformālu vakaru – tika spēlētas ledus laušanas un galda spēles. Šāds neformālais vakars deva iespēju projekta dalībniekiem savstarpēji labāk iepazīties.

TREŠDIENA 12.02.

Visa diena tika pavadīta Max–Planck ģimnāzijā, veidojot mobilās muzeju ekspozīcijas – koferus. Visi projekta dalībnieki savā starpā sadarbojās, lai sasniegtu kopīgo mērķi. Šajā diena ļoti daudz laika tika veltīts pie ekspozīcijas informācijas apkopošanas un radošām idejām, kā to realizēt pāris dienu laikā. Projekta norises telpās valdīja ļoti radoša un internacionāla gaisotne.

CETURTDIENA 13.02.

Ceturtā projekta diena pagāja, aktīvi veidojot pārvietojamās muzeja ekspozīcijas – koferus. Šajā dienā bija iespējams novērot, ka tie kļuva arvien krāšņāki, interesantāki un tika papildināti ar dažādiem priekšmetiem, attēliem, zīmējumiem un QR kodiem. Projekta dalībnieki turpināja sadarboties starptautiskās grupās, tādā veidā pilnveidojot savas komunikācijas un sadarbības prasmes, lai sasniegtu kopīgi izvirzīto mērķi – muzeja ekspozīciju.

Dienas otrajā daļā visi projekta dalībnieki devās ekskursijā uz Brēmeni, kur visi tika sadalīti internacionālās grupās un, izmantojot aplikāciju Actionbound, spēlēja spēli ar mērķi atrast svarīgākos un zināmākos objektus unatbildēt uz dažādiem jautājumiem. Tas deva iespēju iepazīties ar Brēmenes pilsētu.

PIEKTDIENA 14.02.

Noslēdzošajā projekta dienā tikapabeigts darbs pie mobilo muzeja ekspozīciju noformēšanas. Pēc pārvietojamo muzeja ekspozīciju pabeigšanas tiek tika pārvesti uz Nordwolle muzeju, kurā bijām strādājuši pie projekta uzdevumiem otrajā dienā. Šajā muzejā notika mobilo muzeja ekspozīciju izstādes atklāšana.

Ekspozīcijas atklāšanas pasākumā svinīgo uzrunu projekta dalībniekiem, skolotājiem un viesģimenēm teica projekta vadītāja no Max-Planck ģimnāzijas un viens no Delmenhorstas pilsētas mēriem. Projektā iesaistītie skolēni teica pateicības vārdus par iespēju piedalīties projektā, par viesmīlīgo uzņemšanu skolā un viesģimenēs. Pēc svinīgās atklāšanas daļas sekoja atvadu ballīte. Atvadu ballīti īpašu padarīja visu projektā iesaistīto dalībvalstu – Latvijas, Vācijas, Portugāles, Itālijas, Polijas un Rumānijas tautā iecienītāko dziesmu atskaņošana.

Visiem atklāšanas pasākuma apmeklētajiem bija iespēja izpētīt nedēļas laikā paveikto. Projekta dalībniekiem bija izdevies izveidot interesantus, krāsainus un izglītojošus darbus-mobilos muzejus „koferus”. Tas nozīmē, ka ikviens, noskenējot QR kodu viedierīcē, var iegūt informāciju, video, balss ierakstus, attēlus par konkrētu objektu, valsti, pilsētu atrašanās vietām, nozīmīgiem notikumiem u.c. informāciju.

Ozolniekiem veltītā ekspozīcija – koferis no pārējiem atšķīrās ar zaļo krāsu, kas simbolizē Latvijas lielo mežu bagātību, tīro un sakopto vidi. Ekspozīciju mūsdienīgu un interaktīvu padarīja pievienotie QR kodi (ātrās atbildes kods).

we4.jpg

Kopumā Erasmus + projekta “Mobile Museum abroad” tikšanās Vācijā visām projekta dalībniecēm bija kā interesants, aizraujošs un izglītojošs piedzīvojums.

Projekta laikā tika iegūtas gan praktiskas, noderīgas zināšanas un nezūdoša pieredze, gan tika iegūti jauni draugi no dažādam valstīm. Praksē bija iespēja izmantot angļu un vācu valodas zināšanas.

Aicinām arī citus Ozolnieku vidusskolas skolēnus iesaistīties šajā projektā! Esiet droši, aktīvi un izmantojiet iespēju. Šī ir brīnišķīga pieredze, kura nākotnē palīdzēs būt pārliecinātākam un tiekties uz mērķiem!

Projektā iesaistītas skolnieces un skolotājas

we5.jpg

Galerija