Bērnu žūrijas pasākums Nacionālajā bibliotēkā

2018. gada 10. martā Anete Supe (5.a klase), Emija Supe (2.b klase) un Elīza Pričina (2.a klase) ar saviem vecākiem pārstāvēja Ozolnieku vidusskolu “Lielajos lasīšanas svētkos”, kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” ietvaros.

Šajā svētku dienā laika apstākļi bija drēgni un nemīlīgi, no ārpuses “Gaismas pils” izskatījās pelēka un auksta, taču, ieejot bibliotēkā, visus pārņēma siltā un vilinošā grāmatu pasaules burvība.

Bērnu žūrijas pasākums Naciona...
Bērnu žūrijas pasākums Naciona...
Bērnu žūrijas pasākums Naciona...
Bērnu žūrijas pasākums Naciona...
Bērnu žūrijas pasākums Naciona...

 

“Lielie lasīšanas svētki” bija sadalīti 2 daļās. Pirmajā - svētku dalībniekiem bija iespēja Ziedoņa zālē apmeklēt “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” apbalvošanas pasākumu , kurā tika sveikti ne tikai grāmatu autori, ilustratori, izdevēji un tulkotāji, bet arī aktīvākie vecāki un bibliotekāri. Mazie žūrijas dalībnieki tika iepriecināti arī ar nelielu leļļu teātra uzvedumu, savukārt pusaudži varēja dziedāt līdzi grupas “Astro’n’aut” skanīgajām dziesmām.

Pasākuma otrajā daļā mazie un lielie žūrijas eksperti devās ekskursijās. Bijām izvēlējušies izpētīt “Gaismas pili” gida pavadībā, kurš pastāstīja daudz interesantu faktu par Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tāpat ekskursijas ietvaros varējām izpētīt ne tikai dažādās lasītavas, bet arī izmēģināt meditāciju telpu un skatu laukumā izbaudīt Rīgas panorāmu.

Svētku noslēgumā apmeklējām arī ekspozīciju “Grāmata Latvijā”, kur ar dažādu interaktīvu nodarbju palīdzību bija iespējams ar savu redzi, dzirdi, ožu un tausti izjust grāmatas tapšanas stāstu.

Paldies visiem svētku organizatoriem un dalībniekiem par neaizmirstamo piedzīvojumu!