Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl. kora dalība starptautiskā konkursā

Aprīļa beigās Ozolnieku vidusskolas 5.-12.klašu koris devās uz Beļģiju, Neerpelt, lai piedalītos 66th European Music Festival for Young people.

Festivāls pārsteidza ar savu profesionalitāti un dalībnieku daudzumu - kopā piedalījās vairāk kā 3000 dalībnieku no 23 pasaules valstīm.

Ozolnieku vidusskolas koris bija vienīgais koris no Latvijas.

Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...
Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...
Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...
Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...
Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...
Ozolnieku vidusskolas 5.-12.kl...

 

Vairāk bildes kora Facebook albumā

Katra diena bija piepildīta ar dažādiem notikumiem. Piedalījāmies gan meistarklasē ar beļģu diriģentu Geert Hendrix, kura vadībā apguvām 3 dziesmas, gan vairākos koncertos, kur rādījām latviešu dziedāšanas tradīcijas.

Dalība konkursā bija mūsu lielais izaicinājums, jo nevienam korim nebija iespējas mēģināt zālē, kur būs jāuzstājas. Tāpēc nezinājām, kā skanēs, vai dziedāt būs viegli, vai grūti. Taču sniegums bija ļoti labs, un žūrija mūs novērtēja ar 2.līmeņa diplomu. Pēc konkursa individuālajās sarunās ar žūriju izskanēja daudz labu vārdu par mūsu sniegumu - ļoti labs vokālais tonis, muzikalitāte, frāzējums, labs kopiespaids. Tāpat žūrija bija pārsteigta, ka esam parastas skolas koris (nevis mūzikas novirziena), un bērni apgūst dziesmas pēc dzirdes. Protams, ir, kur augt un pilnveidoties, un dalība šādos konkursos, festivālos to veicina.

No visiem koriem 9 tika izvēlēti īpašam pasākumam - dalībai 1.Pasaules kara beigu piemiņas pasākumā Ypres. Šo koru skaitā bijām arī mēs. Devāmies 3h braucienā ar īpaši organizētu vilcienu pāri visai Beļģijai uz Ypres, kur 1.reizi dziedājām baznīcā un priecājāmies par akustiku, vēlāk apmeklējām 1.Pasaules kara muzeju "In Flanders Fields", iepazināmies ar pilsētu, kura pēc kara postījumiem atjaunota, kā arī piedalījāmies piemiņas pasākumā par godu karā kritušajiem.

Festivāls lieliski parādīja, kā neliela pilsētiņa var būt vienota kādā notikumā. Visu māju logos izlikti festivāla plakāti, mastos karogi, simbolika ik uz soļa. Noskaidrojām, ka viss festivāls darbojas uz brīvprātības principa. Iesaistītais personāls nesaņem par to algu. Kopā tie ir 400 brīvprātīgie. Arī žūrijai tiek apmaksāti tikai ēdināšanas un dzīvošanas izdevumi. Tas ir ģeniāls patriotisma piemērs, jo pasākumā iesaistījušies gan skolēni (kuri novāc traukus, šķiro atkritumus), gan studenti (kuri ir gidi, vietu ierādītāji u.c.), gan pensionāri (virtuves darbos), pie tam katrs to dara ar milzu entuziasmu un smaidu sejā. Zinot šo, festivālam ir vēl lielāka vērtība.

Esam ļoti, ļoti priecīgi, ka mums bija iespēja piedalīties šajā festivālā un gūt nenovērtējamu pieredzi. Vissirsnīgākie paldies mūsu atbalstītājiem - Ozolnieku novada domei, visiem ziedotājiem, skolas vadībai, vecākiem un, protams, dziedātājiem, kuri visu šo mācību gadu ir nākuši uz mēģinājumiem ne tikai pēc stundām, bet arī brīvdienās. Ja ir kopīgs mērķis, tad darāmais darbs ir vieglāks.

Paldies burvīgajām solistēm - Elīzai Zeltiņai, Elvisai Gabrānei, Keitai Mukānei, kuras guva atzinību arī no žūrijas puses - droši un pārliecinoši.

Paldies mūsu dziedātājai un koncertmeistarei Kristiānai Putniņai, kura papildus apguva pavadījumu konkursa dziesmai.

Paldies skolotājām Inesei Mičulei un Kitijai Valeiņai, kuras devās līdzi un bija lieliski palīgi brauciena laikā.


Mūsu sadarbības partneri

ossweb.jpg  domeweb.jpg

jenotiweb.jpg