Ēnu diena 2016 - atskats

Šogad ĒNU DIENA norisinajās 10. februārī, šis pasākums Latvijā notiek jau 15. gadu.

Ēnu diena
Ēnu diena
Ēnu diena
Ēnu diena
Ēnu diena
Ēnu diena

 

Arī Ozolnieku vidusskolas jaunieši, jau stipri kuplākā skaitā, šogad šo dienu izvēlējušies pavadīt kopā ar kādu sev interesējošas profesijas pārstāvi. Ļoti liels prieks, ka augusi arī mūsu skolas skolēnu interese par ĒNU DIENU. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas bija skolas ne tikai no Rīgas, bet arī no Jelgavas, Daugavpils un citām Latvijas pilsētām. Visvairāk šogad ēnotāju bijis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Taču es ļoti ceru, ka nākotnē starp šīm skolām varētu ierindoties arī Ozolnieku vidusskola.

Šogad mūsu jaunieši ēnojuši ļoti daudz un dažu profesiju pārstāvjus, kā piemēram, radio diktorus, žurnālistus, IT speciālistus, NBS Aviācijas eskadriļas pārstāvjus, fizioterapeitus, reiterterapeitus, ārstus un citus medicīnas jomas pārstāvjus, juristus, policijas inspektorus, banķierus, ēdināšanas jomas profesionāļus un protams, arī mākslas un radošās personības. Mūsu jaunieši Ēnu dienas ietvaros ieskatījās arī LR Saeimas darba ikdienā un par ko man vislielākais prieks, arī mūsu pašu novada Domes pārstāvju darbā.

Brīnišķīgu iespēju šogad piedāvāja arī Jelgavas Tehnikums. Jaunieši varēja apmeklēt un ēnot ne tikai kādu no skolotājiem, bet arī Jelgavas Tehnikuma izglītojamos, lai labāk izprastu profesionālās izglītības sistēmu.

Šogad ĒNU DIENĀ piedalījās arī mazāko klašu izglītojamie, pie kuriem šai dienā „ēnojamais” - kādas profesijas pārstāvis ieradās skoliņā un iepazīstināja mazos ķiparus ar savas profesijas niansēm uz vietas klasītē. Starp šādiem profesiju pārstāvjiem bija gan banku darbinieki, gan jūrnieki, gan koučinga speciāliste, gan ainavu arhitekts un citi profesiju pārstāvji.  Vēl ēnu dienas ietvaros skolā notika arī „Profesiju gadatirdziņš” izglītojamiem no 5. līdz 7. klasei. Profesiju gadatirdziņā piedalījās sešu profesiju pārstāvji – pārtikas un dzērienu tehnologs, kosmetologs, fotogrāfs, veterinārārsts, IT speciālists un automehāniķis. Izglītojamiem tika dots uzdevums aizpildīt darba lapas par divu profesiju pārstāvjiem.

Jauki, ka ar katru gadu ĒNU DIENA Ozolniekos kļūst arvien populārāka un ne tika no ēnotāju puses, bet arī no darba devēju puses. Milzīgs paldies visiem, kas bija atvērti šim pasākumam un veltīja savu laiku jauniešu izglītošanā.

Savukārt jauniešiem es novēlu pēc iespējas ātrāk saprast, to cik ļoti svarīgi jau laikus sākt domāt par to kāds darbs patiktu tieši viņiem, nevis mammai, tētim vai draugam un ĒNU DIENAI šai sakarā ir lielas iespējas.

Tai pašā dienā, kad visā Latvijā jaunieši dodas ēnot sev interesējošās profesijas pārstāvjus mūsu vidusskolas 12.klases skolniece Endija Tupurīte iepazīst farmācijas nozares ikdienu AS „Grindeks". "Profesiju dienas skolēniem” AS Grindeks organizē jau septīto gadu. Arī šogad interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc Endijas prieks bija neviltots, uzzinot, ka ir iekļuvusi starp tiem 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām.


Mūsu sadarbības partneri

ossweb.jpg  domeweb.jpg

jenotiweb.jpg