sert par dalibu kengurs 2021

25.martā Ozolnieku vidusskolas skolēni tiešsaistē piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs". Kopumā skolu pārstāvēja 43 skolēni. Pārstāvēti bija visi izglītības posmi.

Priecājamies par skolēnu sasniegumiem!

Paldies matemātikas skolotājiem! 

15.aprīlī atpūtāmies no tiešsaistes stundām un datora ekrāniem, dodoties pastaigās un meklējot ģeometriskas figūras apkārtējā vidē.
Kopīgiem spēkiem pārspējām februāra Svaigās gaisa dienas rezultātu, nostaigājot 2461,687 km.
Aktīvākās klases pēc noietā attāluma:
1. 5.b klase - 268,45 km
2. 5.c klase - 215 km
3. 7.p klase - 203,1 km
4. 8.c klase - 198,4 km
5. 8.a klase - 190, 02 km
 
Noietais attālums uz katru klases skolēnu:
1. 5.b klase - 11,18 km
2. 5.c klase - 10,23 km
3. 7.p klase - 10,15 km
4. 7.m/12. klase - 8,7 km
5. 8.c klase - 8,62 km
6. 7.v klase - 8,5 km
 
Arī jaunāko klašu skolēni dienu pavadīja svaigā gaisā, saskatot apkārtējā vidē ko interesantu, meklējot dažādas krāsas dabā, veidojot mandalas no dabas materiāliem, spēlējoties ar saviem mājdzīvniekiem.
Paldies mūsu skolēniem par atsaucību!
Nākamā Svaigā gaisa diena jau 8.maijā!
Svaigā gaisa diena - 2
Svaigā gaisa diena - 2
Svaigā gaisa diena - 2
Svaigā gaisa diena - 2
Svaigā gaisa diena - 2
Svaigā gaisa diena - 2

25. martā norisinājās Jelgavas un Ozolnieku novada dabaszinātņu konkurss 7.-9.klasēm, kurā piedalījās astoņpadsmit Ozolnieku vidusskolas 7.-9.klašu skolēni. Izvērtējot konkursa rezultātus, Ozolnieku vidusskolas skolēni konkursā ieguva godalgotas vietas.

8.klašu grupā Jelgavas un Ozolnieku novadā:

1.vieta - Katrīna Brika-Dravniece (8.a klase);

2.vieta - Baiba Strika (8.c klase);

3.vieta - Tīna Anna Vanaga (8.a klase).

9.klašu grupā Jelgavas un Ozolnieku novadā:

1.vieta – Jānis Vaškevics (9.b klase);

2.vieta - Edvards Krūmiņš (9.a klase);

3. vieta – Estere Sevastjanova (9.a klase).

Apsveicam visus skolēnus ar augstiem rezultātiem dabaszinātņu konkursā! Paldies par dalību visiem skolēniem, kuri mēģināja pārbaudīt savus spēkus un uzdrīkstējās piedalīties konkursā! Ozolnieku vidusskola un dabaszinātņu skolotāji ļoti lepojas ar saviem skolēniem! Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu!

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros vidusskolas klases skatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Latvieši".

latviesiSkolēniem šī izrāde patika, lika aizdomāties par to, cik un ko mēs varam ieguldīt savas tautas izaugsmei. Galvenā atziņa - DARĪT! Neparasta vairumam šķita režisora ideja visu darbību atveidot ratos, nemainot telpu, tādējādi atspoguļojot latviešu ierobežotību tolaik.

Pēc izrādes noskatīšanās skolēni rakstīja recenziju. Daži citāti no 10.klašu skolēnu  recenzijām:

* "Izrāde kopumā man patika, bet, lai saprastu šo izrādi un tās domu, vajag iedziļināties. Manuprāt, izrādes galvenā odziņa ir patstāvīgie strīdi, jo, ja nebūtu šo strīdu, tad izrāde būtu garlaicīga. Izrādei ir 4 ainas un katrā notiek jauns pavērsiens, kas skatītāju piespiež turpināt skatīties, lai uzzinātu kā tas viss beigsies. Šo izrādi es ieteiktu skatīties no 16 gadiem, jo šajā izrādē vajag iedziļināties un padomāt, lai saprastu tās domu."

* "Šī izrāde man šķita pamācoša un tā labi un radoši atspoguļoja mūsu valsts vēstures notikumus un tā laika vērtības. Pavisam noteikti iesaku šo izrādi noskatīties arī citiem, jo tās aktualitātes- ģimenes strīdi, nelabvēlīgi dzīves apstākļi un tiekšanās pēc labākas dzīves - arī mūsdienās ir svarīgas un bieži apspriestas tēmas sabiedrībā, uz kurām ir vērts palūkoties no vēsturiska skatu punkta."

* "Izrāde kopumā likās piesaistoša, atmiņā paliekoša, tāda ļoti nepierasta, bet izdevusies, kameras pozīcija visās vietās arī bija ideāla, jo varēja saskatīt aktieru emocijas un ķermeņa kustības tuvplānā, kas palīdzēja izprast viņu tēlus.Noteikti ieteiktu izrādi noskatīties visiem tiem, kam interesē latviešu tautas kultūra un vēsturiskais mantojums, jo Garlībs Merķelis savā darbā tieši un precīzi apraksta to laiku latviešu dzīves, kas ir atspoguļotas šajā izrādē un viņa darbs ir viens no nozīmīgākajiem darbiem latviešu literatūrā un piemiņa tam kā bija toreiz ar spēju salīdzināt, kā ir tagad."

Marta pēdējā dienā tika pasludināti LVM Bioekonomikas skolas stipendiju konkursa vidusskolēniem rezultāti. Priecīgu ziņu saņēma mūsu skolas 12.klases skolniece Rūta Balode, kas konkursā  ieguva 3.vietu  un no Latvijas Valsta Mežiem saņems stipendiju 300 EUR apmērā. Rūtas veidotais video par koksnes biorafinēšanu ir ieguvis augstu novērtējumu no žūrijas un balsotājiem sociālajos tīklos.

Paldies Rūtai par ieguldīto darbu un skolas popularizēšanu!

Paldies visiem, kas atbalstīja Rūtu un balsoja par  viņa veidoto video!

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris", SIA "Rīgas meži" un Valsts izglītības satura centru organizēja vidusskolēniem stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazina , pētīja  dabā un risināja  jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma - koksnes biorafinēšana

 Konkursa 1. kārtā “ATKLĀJ”, vidusskolēniem bija  individuāli jārada plakāta skice par to, kas ir bioekonomika saistībā ar gada tēmu “Koksnes biorafinēšana”.

Konkursa 2. kārtā “IZPĒTI DABĀ” jaunieši  devās  Bioekonomikas ekspedīcijā, lai  iepazītu Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu – un gūtu ieskatu inovācijās AS “Latvijas Finieris” rūpnīcās un SIA “Rīgas meži” ražotnēs kopā ar nozares ekspertiem.

Konkursa 3. kārtā “RUNĀ” jauniešiem bija  iespēja radīt vienu minūti garu video vēstījumu saviem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā, kas ik gadu tiek atzīmēta 21. martā. Video tēma “Koksnes biorafinēšana”, atklājot koksnes produktu lomu klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā.

Šajā konkursā piedalījās arī mūsu skolas jaunieši - Rūta Balode ( 12.klase), Evija Jureviča un Kaspars Gržibovskis (11.klase). Jaunieši  veiksmīgi ir izpildījuši visus konkursa uzdevumus un tagad gaida žūrijas vērtējumu.

Video ir publicēti 12. martā Facebook lapā “Izzini mežu, Latvija”, kur ikviens Facebook lietotājs līdz 26. martam var balsot par video, spiežot “Patīk”. Publiskais balsojums veido ceturto vērtēšanas kritēriju – komunikāciju sociālajos medijos .

Aicinu atbalstīt Eviju, Rūtu un Kasparu  un nobalsot par jauniešu veidotajiem  video!

Evijas video - https://www.facebook.com/watch/?v=249304650246630 

Rūtas video - https://www.facebook.com/watch/?v=428857591673417 

Kaspara video - https://www.facebook.com/watch/?v=5206584139416510