„Valoda uz skatuves”

„Valoda uz skatuves” - tāds bija šī gada svešvalodu nedēļas moto Ozolnieku vidusskolā. Skolēnu uzdevums bija sagatavot priekšnesumus angļu, vācu vai krievu valodā. Vai nu sagadīšanās, vai arī vienotu interešu dēļ, bet lielākā daļa skolēnu saviem skatuviskajiem priekšnesumiem bija izvēlējušies dzejas vai dziesmu tekstu deklamēšanu vai muzikālu sniegumu.

 

Svešvalodu nedēļa
Svešvalodu nedēļa
Svešvalodu nedēļa
Svešvalodu nedēļa
Svešvalodu nedēļa
Svešvalodu nedēļa
 

Pavasarīgas noskaņas radīja 4. klases skolēni Santa Borisova (4.b kl.), Elīza Zeltiņa (4.b kl.) un Rolands Garkuļs-Gurevičs (4.c. kl.), kuri izteiksmīgi un ar labu izrunu norunāja dzejoļus par pavasari angļu valodā.

7. un 8. klases skolnieces Jana Stankovska (7.a), Viktorija Kaija Vītiņa (7.a), Loreta Engelante (7.b), Patrīcija Kovaļenko (7.b), Kristīne Jermolajeva (8.a), Luīza Franciska Dūda (8.b), Marta Gene (8.b), Elīza Indriksone (8.b) un Kristiāna Zaremba (8.b) ar savu priekšnesumu vācu valodā aicināja mainīt priekšstatus par vācu dziesmām. Viņi deklamēja fragmentus no 2015. gada vācu hītiem, kā arī nodemonstrēja dziesmu popūriju video versiju, kuru bija izveidojusi 7.b klases skolniece Patrīcija Kovaļenko. Arī paši vācu valodas apguvēji atzina, ka vācu hīti ir „Tīri tā nekas” un ka viena otra dziesma ir labskanīgāka par dziesmām angļu valodā. Lai klausītājiem būtu nojausma, par ko ir šīs dziesmas, skolēni bija izveidojuši slaidus ar fotogrāfijām, bet Niklas Janis Effgen (8.a) tos apvienoja vienotā prezentācijā, kā arī palīdzēja pasākuma dienā pie citiem tehniskiem uzdevumiem. 6. a klases skolniece Lea Kice, kura šogad uzsākusi vācu valodas apguvi, norunāja dzejoli par savstarpējām attiecībām ar atziņu, ka kopā mēs varam paveikt gan sīkas ikdienišķas, gan lielas lietas.

Dzeja turpināja skanēt arī krievu valodā. Garus dzejoļus ar labu izrunu bija iemācījušās skolnieces Lote Elīza Lapaine (6.b) un Stefānija Kalniņa-Sisojeva (6.c). Bet 8.a klases skolēns Alens Sandris Alksnis norunāja fabulu krievu valodā. Savukārt 8. b klase atšķirībā no visiem pārējiem, kas dzejoļus vai dziesmu tekstus deklamēja, nodziedāja dziesmu. Viņi bija sagatavojuši „Prāta Vētras” dziesmu „Скользкие улицы” (Skolzkije Ulici) ar ģitāras pavadījumu Lilijas Pinnes izpildījumā.

Dzejoļus par pasaules vērtībām – laipnību, dāsnumu, sapratni – ar aicinājumu cilvēkiem būt vienotiem mīlestībā bija sagatavojuši 6. klases skolēni – Valters Krauklis (6.b), Guntis Vītoliņš (6.b), Eva Evelīna Juse (6.a), Ieva Kļaviņa (6a.), Anna Buholca (6.a), Rūdolfs Niks Neija (6.a), Sabīne Paula Štube (6.c), Beatrise Nikola Krūmiņa (6.c) un Stefānija Kalniņa-Sisojeva (6.c).

Jautru un spraigu noskaņu visā pasākumā radīja 10. klases skolēni Paula Leite, Līva Sloka, Namejs Kugrēns, Kintija Krūzberga, Santa Ģingule, Agate Beināre, Kaspars Mārtiņkrists, Valters Zabeļins, Niks Rozenbergs, Edvards Krūmiņš un Helvijs Staļģis. Viņi bija sagatavojuši viktorīnu angļu valodā, pārbaudot skolēnu valodiskās zināšanas, viņu apķērību, asprātību, kā arī zināšanas par populārām dziesmām angļu valodā. Pārējo dalībnieku atsaucība viktorīnā apstiprināja to, ka angļu valoda ir viena no populārākajām svešvalodām Ozolnieku vidusskolā un arī Latvijā. Ja vien esi atvērts, tad angļu valodu ir neiespējami nedzirdēt. Tieši tāpēc dalībnieki tik labi zināja viktorīnas atbildes un viktorīnas vadītājiem bija grūti izvēlēties, kurš tad sniegs atbildi, ja pacelto roku ir tik daudz. Te var padomāt, kā uzlabot atbilžu pierakstīšanu – varbūt nākamreiz var izmantot balsošanas pultis.

Tas, ka stāvēt publikas priekšā uz skatuves un sniegt kvalitatīvu priekšnesumu, ir satraucoši un atbildīgi, un ka tam ir nepieciešams sagatavošanās darbs un skatuviskās prasmes, atzina vairāki pasākuma dalībnieki. Ieraugot pilno zāli ar skatītājiem, pēkšņi kādam aizmirsās teksts vai izteiksmīgais dzejas lasījums mēģinājumos mainīja savu skanējumu publikas priekšā. Līdz ar to varam secināt, ka skatuviskās prasmes ir jāturpina apgūt un stiprināt. Un kā labs līdzeklis tam var kalpot svešvalodas.

Paldies pasākuma vadītājiem Mairitai Guntai Volmanei (9.b) un Ugam Tauriņam (9.a), kuri saviem spēkiem salika kopā pasākuma programmu.

Skolēniem palīdzēja sagatavoties: angļu valodas skolotājas Inga Vīnava (4.kl.), Laura Branta (6.kl.), Pēteris Krugļaužs (10. kl.), vācu valodas skolotāja Irita Semane (6.,7.,8.kl.), krievu valodas skolotājas Inta Vaškevica (6. Kl.) un Irēna Sitņikova (8.kl.). Paldies angļu valodas skolotājai Laurai Plotai par pasākuma plakāta izveidošanu. Paldies Inesei Mičulei par atbalstu pasākuma fotografēšanā.

Sagatavoja Irita Semane