kalendars: 11.03.20

Ir noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019” lasīšanas sezona.

Jau maijā tika sagādāta grāmatu kolekcija, klasēm piedāvāti grāmatu saraksti, bet aktīvā lasīšana sākās septembrī. Sākumskolas lasītājus atbalstīja pedagogi, bet 5+ (1.-2. klašu) grupas dalībnieku lasīšanas procesam sekoja liela daļa vecāku. Reizēm gan prieku par lasīšanu mazināja kādas grāmatas ilgā gaidīšana,  ja citiem “aizmirsās” savlaicīgi to atdot bibliotēkā.

Rezultātā grāmatas izlasīja un novērtēja (aizpildot elektronisku anketu) 118 Ozolnieku vidusskolas dalībnieki. Mūsu lasītāju kopējais vērtējums arī šogad  sakrita ar citu Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo žūrijas dalībnieku vērtējumu. Ar vietu sadalījumu var iepazīties https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/rezultati/2649-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2019-rezultati

Ļoti svarīga ir ģimeņu iesaistīšanās kopīgā lasīšanā, tāpēc Lielajos lasīšanas svētkos – noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mūsu skolas lasītājus pārstāvēja Līcīšu ģimene. Grāmatas lasīja un vērtēja gan brāļi Justs un Jānis, gan mamma Jana.

Vecāku žūrijā īpaši tiek aicināti piedalīties vīrieši - tēvi un vectēvi. Arī mūsu lasītāju vidū pirmoreiz bija tētis – Gints Jasevičs.

 Sadarbojoties ar 4.b un 3.b klases audzinātājām, šīm klasēm lasītavā piedāvājām tikšanos ar grāmatas “Plastmasas huligāni” autori Agnesi Vanagu. Autore kā grāmatā, tā tikšanās laikā pārsteidzoši aizraujošā veidā lika paraudzīties uz vides piesārņojuma problēmu. 23. janvārī vēl nebija zināms, ka žūrijas lasītāji grāmatu “Plastmasas huligāni” ierindos 2. vietā.

20200123_093208(1)_resized.jpg20200123_095355_resized.jpg20200123_095506_resized.jpg

      Jau astoto gadu Ozolnieku vidusskolas bibliotēka piedalās LNB rīkotās “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas darbā”. Kolekcijā kopumā bija 28 grāmatas (oriģināldarbi un tulkojumi) no 11 izdevniecībām. Šoreiz pieteicās daudz vairāk lasītāju nekā iepriekš, bet līdz elektronisko anketu aizpildīšanai, kas ir svarīgs žūrijas dalībnieka uzdevums, nokļuva tikai 129.

Ir liels prieks par sākumskolas dalībnieku skaitu. Viņi arī ikdienā ir aktīvākie bibliotēkas apmeklētāji un lasītāji. Mēs, savukārt, priecājamies par iespēju iegādāties šo žūrijas grāmatu kolekcijas daļu pat vairākos eksemplāros. Diemžēl  sākot ar 7. klasi sešu piedāvāto grāmatu izlasīšana aptuveni pusgada laikā jau spēj nobiedēt. Pateicamies māmiņām, kuras lasītprieku saviem bērniem rāda ar piemēru – piedalās žūrijā jau vairākus gadus.

Šajā gadā mūsu skolas ekspertu piešķirtās 1. vietas grāmatām sakrīt ar kopējo rezultātu, jo vienojošas ir pasaules tendences gan saturā, gan vizuālajā noformējumā.

Lielajos lasīšanas svētkos – noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 9. martā piedalījās 8.a klases skolniece Marta Anna Stinka.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2018 rezultātus var apskatīt https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2551-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2018-rezultati

     Es Lielajos lasīšanas svētkos piedalījos pirmo reizi. Tie norisinājās 9.martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Svētkos pulcējās dažāda vecuma bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībnieki, viņu skolotāji un vecāki. Tika nosauktas visas grāmatas katrā vecuma grupā, kuras ieguva 1., 2. un 3. vietu pēc lasītāju vērtējuma. Manā vecuma grupā (15+) pirmo vietu ieguva grāmata ''P.S. Tu man patīc''. Manuprāt, grāmata pavisam noteikti bija pelnījusi pirmo vietu, jo tajā bija stāstīts par pusaudžiem aktuālām tēmām - draudzību un mīlestību. Pasākuma ietvaros varēja arī bez maksas apmeklēt dažādus muzejus. Lasīšanas svētku laikā visiem lasītājiem bija iespēja satikt grāmatu autorus arī reālajā dzīvē. Katrs autors varēja pateikties lasītājiem, izteikt novēlējumus. Tur bija arī izdevniecību pārstāvji un ilustratori, kuriem arī ir ļoti nozīmīga loma grāmatas tapšanas procesā. Noslēgumā dziedātājs Ralfs Eilands uzstājās kopā ar ģitāristu, abi kopā izpildīja dažas labi zināmas dziesmas. Viņš arī pastāstīja interesantu stāstu no bērnības, kā sāka lasīt grāmatas. 

Man ļoti patika šie lasīšanas svētki, tā bija lieliska iespēja redzēt grāmatu autorus dzīvē, kā arī satikt daudzus citus lasītājus no visiem Latvijas novadiem. Lasot grāmatas, var ne tikai labi pavadīt brīvo laiku, bet arī iemācīties daudz ko jaunu un iztēloties savu dzīvi no grāmatas varoņa skatupunkta. Paldies skolas bibliotekārēm par iespēju piedalīties Lasīšanas svētkos.

Marta Anna Stinka

Mūs atkal priecē pavasaris ar saulīti, košo zaļumu un putnu dziesmām. Zini, kādu dziesmu dzied katrs putns? Vai tu spēj atšķirt ķīvītes, lakstīgalas vai kovārņa solopartijas?

Piedāvājam skolas bibliotēkā aplūkot literatūras izstādi “Par putniem

Daudzveidīgajā grāmatu piedāvājumā vari iepazīties ar skanošo grāmatu Jans Pedersens, Lāršs Svensons „Putnu dziesmas”. Tajā ir raksturoti biežāk sastopamie putni, apvienojot attēlu, aprakstu un putnu balsi.

Atzīmējot Starptautisko bērnu grāmatu dienu, no 3. līdz 6. aprīlim lasītavā ir apskatāma 2017. gadā godalgoto un lasītāko bērnu grāmatu izstāde. Šogad Starptautiskās bērnu grāmatu dienas plakātu zīmēja mākslinieks Reinis Pētersons un vēstījumu rakstīja bērnu grāmatu rakstniece, dzejniece un publiciste Inese Zandere. Ar to varat iepazīties https://www.lnb.lv/lv/2-aprilis-starptautiska-bernu-gramatu-diena-0

Citas klašu grupas