Pie Ozolnieku vidusskolas arī šogad plīvos Starptautiskais Ekoskolu Zaļais karogs

eekkoo.jpg

  Šogad 178 izglītības iestādes Latvijā saņems Ekoskolu apbalvojumus par  sasniegumiem vides izglītībā, no tām 129 izglītības iestādes saņems Starptautisko Zaļo karogu. Arī Ozolnieku vidusskola jau trešo gadu pēc kārtas saņems šo augstāko Ekoskolu apbalvojumu. Šīs balvas skolām  piešķir uz vienu gadu un katru reizi tās  „jāizcīna”  no jauna. Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks 16.septembrī  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

    Starptautiskais Zaļais karogs ir Ekoskolu programmas atpazīstamākais un prestižākais apbalvojums. To piešķir skolām, kam ieviešot  Ekoskolu programmas prasības, uzrādīts  labākais sniegums . Zaļais karogs ir prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas izglītības iestādes ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

   Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības  modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau septiņpadsmit gadus. Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 51 000 skolu visā pasaulē, Latvijā tās ir gandrīz 200 izglītības iestādes, sākot no pirmskolām līdz pat augstskolām.

   Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM, IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības  un izglītības organizāciju pārstāvji.

   Paldies skolēniem, pedagogiem, skolas tehniskajam personālam un vecākiem par atbalstu un palīdzību Ekoskolu programmas īstenošanā Ozolnieku vidusskolā!

20190912_133012.jpg