Pieteikšanās akcijai

Pieteikšanās akcijas "Mantojuma stāsts - mans stāsts, tavs stāsts" fotoekskursijai pa Rīgas vēsturisko centru

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina skolotājus un skolēnus piedalīties mantojuma izglītībai veltītā seminārā – fotoekskursijā pa Rīgas vēsturisko centru 2017. gada 12. maijā. Seminārs tiek rīkots akcijas „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” ietvaros, lai iepazīstinātu pedagogus un skolēnus ar akciju un iespējām tajā piedalīties.

Akcijas mērķis ir mudināt skolas vecuma bērnus un jauniešus iepazīt kultūras mantojuma vērtības un rosināt viņus pastāstīt par tām saistošā veidā, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Akcijas uzdevums ir uzņemt vismaz divas fotogrāfijas. Vienai jāatspoguļo kultūras mantojums – vieta, piemineklis, tradīcija vai ar to saistīts priekšmets (attēlā var būt redzama tikai kāda daļa no kultūrainavas vai fragments, detaļa no kultūras pieminekļa, priekšmeta), otrā fotogrāfijā jābūt attēlotam tās autoram (attēlā var būt redzama tikai kāda no autora ķermeņa daļām – seja, roka utml.). Izmantojot pieejamos tehnoloģiju rīkus, no uzņemtajām fotogrāfijām jāizveido kolāža, kurā fotogrāfijas veido savstarpēji vienotu kompozīciju.

2017. gada 12. maijā tiks rīkotas trīs fotoekskursijas plkst. 11:30, 13:30 un 15:30. Seminārā piedalīties aicinām skolotājus un skolēnu grupas (maksimāli 5 dalībnieki no vienas izglītības iestādes). Semināra dalībniekiem līdzi jāņem fotoaparāti un/vai viedierīces, ar kurām uzņemt fotogrāfijas. Semināra – fotoekskursijas pulcēšanās vieta – Rātslaukumā pie bruņinieka Rolanda statujas.

Interesentus aicinām pieteikties līdz 2017. gada 10. maijam, nosūtot dalībnieku vārdus un uzvārdus, pārstāvēto izglītības iestādi un kontaktinformāciju uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Dalībai ekskursijās dalībnieki tiks reģistrēti secīgi, proti, reģistrācija dalībai grupās plkst. 13:30 un 15:30 tiks atvērta tikai tad, kad vietas pirmajā grupā tiks aizpildītas. Vietu skaits ir ierobežots.